Geluidsschermen langs de snelweg

Gebruikt: ReVink PMMA

Toepassing

Geluidsschermen langs de snelweg

Marktsegment

Infrastructuur en overheid

Product

ReVink PMMA

Jaar

2025

Type toepassing

Transparante panelen in infrastructuur

Klant

Heijmans, opdrachtgever Rijkswaterstaat

Meer informatie

Voor het vervangen van 800 glaspanelen langs de A28 bij Zeist leverden wij ruim 54.000 kilo circulair ReVink PMMA aan Heijmans, in opdracht van Rijkswaterstaat. Dankzij een slimme uitvoeringsconstructie bleef de snelweg tijdens de werkzaamheden volledig in gebruik. Het gebruik van ReVink PMMA resulteerde in een aantoonbare CO₂ besparing van 151 ton ten opzichte van virgin PMMA.

Over het project

Langs de A28 bij Zeist werden binnen het project GO Luifel 800 glaspanelen vervangen door circulair PMMA. Voor dit project kozen Heijmans en Rijkswaterstaat bewust voor ReVink PMMA: een circulair materiaal waarvan de duurzaamheidsprestaties meetbaar en aantoonbaar zijn.

Door de intensieve samenwerking tussen Heijmans, Vink en Plaskolite kon de circulariteit en CO₂ reductie worden onderbouwd met gevalideerde data. Dat leverde concreet voordeel op binnen de aanbesteding, waarvoor Rijkswaterstaat extra budget beschikbaar stelde. Omgerekend staat de CO₂ besparing gelijk aan bijna 790.000 kilometer autorijden.

Dit project laat zien dat duurzaam bouwen haalbaar én meetbaar is wanneer je samenwerkt met de juiste partners.

Meer weten over ReVink PMMA?

Wil je meer weten over ReVink PMMA voor jouw toepassing? Neem contact met ons op via de verkoopafdeling bouw.

Telefoonnummer 0316-298882
E-mailadres vink.bouw@nl.vink.com